logo-black

REGULAMIN SAFEDOG.PL

Ogólne warunki gwarancji oraz realizacji zamówień 02.01.2018.

OGÓLNE WARUNKI REALIZACJI ZAMÓWIEŃ

1. Zamówienia przyjmowane są po uprzednim kontakcie na adres info@safedog.pl. Sprzedaż stacjonarna produktów MIM nie jest prowadzona. Oficjalnym i wyłącznym dystrybutorem produktów firmy MIM CONSTRUCTION AB na terenie Polski oraz właścicielem marki SAFEDOG.PL, jest PTRIZ Sp. z o.o., Biuro Obsługi Klienta al. Hallera 140, 80-416 Gdańsk, NIP: 583-308-10-54, biuro@ptriz.com

2. Realizacja zamówienia rozpoczyna się po dokonaniu przez klienta przedpłaty tj. opłaceniu otrzymanej faktury proforma.

3. Dostawa uzależniona jest od dostępności towaru i możliwości jego wysyłki, jednak zazwyczaj trwa od 7 do 14 dni roboczych w przypadku dostaw na terenie Polski.

4. Dystrybutor zastrzega sobie prawo do wydłużenia czasu realizacji w przypadku nieprzewidzianych sytuacji tj. braków magazynowych, okresu produkcyjnego, okresów świątecznych i urlopowych, problemów przewoźnika, o czym klient zostanie poinformowany.

5. Dystrybutor korzysta z usług następujących firm kurierskich: GLS, UPS, DHL oraz FedEx. W procesie zamówienia klient otrzymuje numer listu przewozowego, który umożliwia śledzenie postępów w transporcie. Zaznaczamy, iż daty doręczeń oraz informacje na temat poszczególnych etapów transportu podane na stronach przewoźników są orientacyjne, a dokładny termin dostawy uzależniony jest m.in. od indywidualnego harmonogramu pracy firm kurierskich na terenie UE.

6. Po zatwierdzeniu zamówienia i potwierdzeniu terminu wysyłki przez producenta przesyłka odbierana jest przez kuriera i dostarczana pod wskazany przez klienta adres na terenie Polski. Koszt dostawy wliczony jest w cenę produktu.

7. Przy osobnym zakupie akcesoriów takich, jak przegrody, bariery, a także dodatkowych produktów tj. miska, hak, szuflada oraz mata chroniącej, doliczony zostaje koszt transportu uzależniony od wagi elementu oraz aktualnej oferty firmy kurierskiej. Sugerujemy ewentualny zakup wskazanych elementów wraz z klatką/bramką, gdyż znacznie niweluje to całkowitą cenę zamówienia.

8. Umożliwiamy również zakup oraz dostawę klatek VARIOCAGE/bramek VARIOGATE na terytorium innych krajów UE pod warunkiem braku oficjalnego dystrybutora na wskazanym terenie. Koszt dostawy poza rejon Polski ustalany jest indywidualnie.

ZWROTY I REKLAMACJE

1. Przed transakcją klient otrzymuje komplet informacji dotyczący kompatybilności wybranych produktów MIM względem posiadanego auta, niezbędnych do dokonania bezpiecznego zakupu. Klientowi udzielone zostają rady i sugestie w oparciu o otrzymane od niego informacje oraz wiedzę konsultantów, jak również w niektórych sytuacjach, jest on informowany o konieczności własnoręcznej weryfikacji wymiarów bagażnika w celu upewnienia się, że wybrany model będzie odpowiedni.

2. Firma PTRIZ Sp. z o.o. oraz MIM CONSTRUCTION AB nie ponoszą odpowiedzialności za zły wybór dokonany przez klienta, spowodowany m.in.:

- błędną weryfikacją wymiarów przestrzeni bagażowej swojego auta
- podaniem nieprawidłowych informacji dotyczących modelu, rocznika lub innych istotnych elementów samochodu
- podaniem nieprawidłowych informacji dotyczących posiadanego zwierzęcia lub zwierząt
- celowego lub nieumyślnego wprowadzenia konsultantów w błąd

i zgodnie z art. 7 ustawą z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz wewnętrzną polityką firmy, zastrzegają prawo do nieprzyjmowania zwrotów produktów zakupionych w wyniku powyższych błędów lub pomimo informacji na temat ryzyka ich niedopasowania.

3. Konsumentowi przysługuje 14 dni na zwrot produktu zgodnego z umową od momentu jego otrzymania. Dystrybutor zastrzega jednak, iż wtenczas jakiekolwiek użytkowanie klatki/bramki obniża wartość towaru, czyniąc go niepełnowartościowym i takie zwroty mogą nie zostać przyjęte lub ich zwracany koszt może zostać odpowiednio pomniejszony, stąd prosimy o przemyślane zakupy.

4. Zgłoszenie chęci zwrotu odbywa się wyłącznie drogą mailową na adres korespondencyjny info@safedog.pl. Prosimy nie wysyłać zwrotnie towaru bez podjęcia wcześniejszego kontaktu z dystrybutorem w w.w. sprawie.

5. Informujemy, iż w przypadku dokonania zakupu jako firma/przedsiębiorca, prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość w ramach tzw. 14 dniowego zwrotu nie przysługuje.

OGÓLNE WARUNKI GWARANCJI

1. Okres gwarancji dla produktów MIM CONSTRUCTION AB dystrybuowanych przez PTRIZ Sp. z o.o. wynosi 24 miesiące od daty otrzymania produktu przez klienta.

2. Gwarancja dotyczy jedynie wad fabrycznych, powstałych z winy producenta w procesie produkcji klatki VARIOCAGE, bramki VARIOGATE lub dodatkowych produktów MIM i nie obejmuje naprawy/wymiany jakichkolwiek defektów powstałych na skutek:

- ogólnych zniszczeń użytkowych tj. zużycia
- transportu
- modyfikacji
- użytkowania niewłaściwego lub niezgodnego z instrukcją
- usterek mechanicznych wynikających z powyższych
- uszkodzeń powstałych wskutek upadku
- uszkodzeń powstałych wskutek uderzeń podczas kolizji itd.
- wielokrotnego składania i rozmontowywania

3. Produkty firmy MIM CONSTRUCTION AB nie są wykonane z materiałów nierdzewnych, ale wszystkie pokryte są powłoką antykorozyjną, która zabezpiecza, lecz nie zapobiega. Gwarancja nie pokrywa uszkodzeń związanych z działaniem korozji, jak również w przypadku wystawiania produktów na działania ciężkich warunków atmosferycznych.

5. Producent zaznacza, iż produkty firmy MIM CONSTRUCTION AB przeznaczone są do użytku wewnętrznego tj. przewożenia w samochodzie lub przechowania w pomieszczeniu suchym o dobrej wentylacji.

6. Producent zaznacza, iż klatki VARIOCAGE przeznaczone są do przewozu maksymalnie dwóch zwierząt jednocześnie i tylko wtedy ich funkcjonalność oraz efektywność będzie zachowana.

7. Gwarancja producenta sprowadza się w pierwszej kolejności, do wymiany wadliwych elementów, a w sytuacji, gdy jest to niemożliwe, do wymiany całego produktu.

8. Firma PTRIZ Sp. z o.o. pośrednicząca w kontakcie pomiędzy producentem a klientem zastrzega sobie prawo do udzielenia odpowiedzi na wszelkie reklamacje w ciągu 14 dni roboczych.

9. Zgłoszenie reklamacji odbywa się wyłącznie drogą mailową na adres korespondencyjny info@safedog.pl w formie pisemnej z dołączonymi zdjęciami/filmami oraz dokumentem zakupu, po którym ustanowiony zostanie numer RMA (Return Merchandise Authorization).

10. Po ustanowieniu RMA dystrybutor prześle wszystkie otrzymane informacje do producenta, a następnie reklamacja zostanie rozpatrzona.

11. Reklamacje będą realizowane maksymalnie w ciągu 30 dni od daty ich zatwierdzenia przez producenta.

INFORMACJE DODATKOWE

1. Klatki VARIOCAGE i bramki VARIOGATE to produkty wymagające samodzielnego złożenia i montażu w samochodzie. W razie problemów klient otrzymuje dodatkowe materiały oraz może liczyć na merytoryczną pomoc konsultantów SAFEDOG.PL oraz MIM Construction AB.

2. Dowodem zawarcia transakcji jest faktura VAT, którą klient otrzymuje mailowo oraz pocztą tradycyjną wraz z dokumentem gwarancyjnym.

3. Klient świadomy jest, iż wypadek lub kolizja samochodowa mogą wystąpić w różnych okolicznościach i w zależności od wielu czynników, toteż zdarzyć się może, że nic nie będzie w stanie ochronić pasażerów oraz zwierząt biorących udział w takim zdarzeniu.

4. Dystrybutor oraz producent, firma MIM Construction AB nie ponoszą odpowiedzialności za zdarzenia i wydarzenia będące wynikiem kolizji lub wypadku, w którym udział 4. Dokonanie zakupu i realizacja zamówienia jest jednoznaczna z akceptacją powyższych ogólnych warunków gwarancji oraz realizacji zamówień.