logo-black

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Dodatkowe informacje dotyczące naszych produktów.

WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE MONTAŻU VARIOCAGE.

1. Drzwi VARIOCAGE powinny być zawsze skierowane w stronę klapy bagażnika, a wyjście ewakuacyjne w stronę tylnego rzędu siedzeń. Nigdy nie należy montować VARIOCAGE bokiem lub tyłem do wskazanego przez producenta, kierunku.

2. VARIOCAGE musi być oparta o drugi lub trzeci rząd siedzeń i pod żadnym warunkiem nie może zostać umieszczona bezpośrednio za siedzeniem kierowcy, lub pierwszego pasażera. Konstrukcja dzisiejszych samochodów przewiduję obecność rozwiązań, które chronią pasażerów podczas wypadku przed kontaktem z obiektami znajdującymi się w bagażniku. VARIOCAGE współdziałają z tymi atrybutami, rozpraszając część energii uderzenia na przeznaczonym do tego obszarze tylnych siedzeń, jednocześnie wchłaniając energię za pośrednictwem stref zgniotu.

3. Nigdy nie należy umieszczać żadnych dodatkowych elementów lub drugiej klatki VARIOCAGE na tej pierwotnie znajdującej się w samochodzie.

4. Jeśli przy klapie bagażnika obecny jest próg wyższy niż 5 cm, wskazane jest użycie np. piankowej lub styropianowej płyty, która zniweluje różnice poziomów. Takie materiały dostępne są w każdym markecie budowlanym na terenie kraju, a ich koszt to ok. 30 zł/szt.

5. Zawsze należy korzystać z dołączonych pasków i nigdy nie mocować VARIOCAGE na stałe lub "na sztywno" przy użyciu nitów, lub gwoździ. Pasy mocujące znajdujące się w zestawie zaprojektowane są tak, aby działać z mechaniką pojazdu i umożliwić wykorzystanie stref zgniotu.

6. W przypadku zakupu dużego modelu wskazana jest pomoc drugiej osoby podczas wkładania/wyjmowania klatki. VARIOCAGE można bez problemu chwycić za boczne tuby/barierki i unieść. Zwracamy uwagę, że klatki wykonane są ze stali, co powoduje, że ich waga (w zależności od modelu) oscyluje pomiędzy 10 kg a 50 kg.

JAK MOGĘ OPŁACIĆ SWOJE ZAMÓWIENIE?

Realizacja zleceń klientów indywidualnych następuje wyłącznie w formie przedpłaty. Zamówienia dla jednostek budżetowych procedowane są bez konieczności przedpłaty, jednak tylko po uzyskaniu oficjalnej, pisemnej dyspozycji od podmiotu. Dowodem zakupu jest faktura VAT. Nie prowadzimy sprzedaży ratalnej.

ILE CZASU TRWA REALIZACJA ZAMÓWIENIA?

Standardowy czas realizacji zamówienia to czternaście dni roboczych. Zazwyczaj jednak całość, wraz z dostawą klatki pod wskazany adres w Polsce, zajmuje ok. dziesięciu dni roboczych od dokonania przez klienta przedpłaty i akceptacji zlecenia przez firmę MIM Construction AB.

CZY WYBRANA KLATKA BĘDZIE PASOWAĆ?

Dostępny na naszych stronach konfigurator modeli jest narzędziem poglądowym i pozwala zweryfikować w sposób ogólny, zakres produktów z naszej oferty pasujących do danego samochodu. Dodatkowo konsultanci SAFEDOG.PL zawsze pomagają w procesie doboru VARIOCAGE/VARIOGATE względem posiadanego psa/psów oraz samochodu. Na podstawie uzyskanych od klienta informacji na temat modelu, wersji, rocznika auta i rasy zwierzęcia, weryfikujemy kwestię kompatybilności klatek lub bramki, a także komfortu podróży odnośnie do wielkości czworonoga, aby nie dopuścić do sytuacji, gdy zakupiony produkt nie będzie pasować.

Ponieważ niektóre samochody posiadają niestandardowe elementy lub rozwiązania, różnią się wersjami oraz wyposażeniem, nasze produkty mogą do nich nie pasować, mimo iż wymiary bagażnika wskazywać będą na sytuację odwrotną. Przed złożeniem zamówienia prosimy o kontakt na info@safedog.pl, aby nasi pracownicy mogli zweryfikować, czy dana klatka będzie odpowiednia dla konkretnego auta i psa.

MOJEGO SAMOCHODU NIE MA W KONFIGURATORZE MODELI.

Brak auta w zestawieniu konfiguratora nie oznacza, że nasze klatki/bramki nie będą do niego pasować. Firma MIM Construction dokłada wszelkich starań, aby aktualizować na bieżąco bazę informacji dotyczącą samochodów, jednak zdarzyć się może, że Państwa model nie będzie wyszczególniony lub któryś z naszych produktów nie zostanie wskazany, jako kompatybilny. Prosimy wtedy o samodzielny pomiar przestrzeni bagażnika, zgodnie ze wskazówkami udostępnionymi na stronie głównej oraz o kontakt z pracownikami SAFEDOG.PL.

MÓJ SAMOCHÓD MA WYSOKI PRÓG PRZY KLAPIE BAGAŻNIKA.

Jeśli Twoje auto posiada wysoki próg lub obniżaną podłogę w bagażniku, zachodzi ryzyko, że po włożeniu klatki VARIOCAGE lub bramki VARIOGATE nie będzie można swobodnie otworzyć ich drzwi. W takich sytuacjach zachęcamy rozważyć zakup modelu COMPACT, który jest dedykowany dla takich samochodów. Jeśli jedynym możliwym wyborem jest któryś z modeli ORIGINAL, producent sugeruje, aby pod klatkę podłożyć płytę np. ze styropianu lub pianki, która zniweluje różnicę poziomów i umożliwi otwarcie drzwi.

Odradzamy stosowanie twardych materiałów, jak drewno czy plastik, ponieważ podczas kolizji mogą one wzmacniać transfer energii uderzenia, a także zranić zwierzę w przypadku zniszczenia.

CZY MUSZĘ SAMODZIELNIE ZŁOŻYĆ ZAKUPIONĄ KLATKĘ?

Tak. Klatki VARIOCAGE, bramki VARIOGATE oraz akcesoria wymagają samodzielnego złożenia i umieszczenia w samochodzie. Sam proces nie jest skomplikowany, a w razie problemów udostępniamy dodatkowe materiały oraz służymy merytoryczną pomocą konsultantów SAFEDOG.PL i MIM Construction AB. Nie oferujemy jednak usług składania, jak i montażu zakupionych produktów.

CZY ISTNIEJĄ PRZECIWSKAZANIA DLA KTÓREJŚ Z RAS?

Nasze klatki przeznaczone są dla każdego psa, jednak odpowiedni dobór wielkości VARIOCAGE do posiadanego czworonoga jest niezwykle istotny. Nie rekomendujemy klatek ORIGINAL, COMPACT oraz MAX dla bardzo małych psów, ponieważ podczas ich transportu nadmiar wolnej przestrzeni może stanowić problem. Z myślą o małych rasach stworzone zostały klatki MINIMAX. Analogicznie, dla psów większych sugerujemy dobór odpowiednio dużej klatki, aby zmaksymalizować komfort ich podróży.

DLACZEGO VARIOCAGE MUSI BYĆ OPARTA O TYLNE SIEDZENIA?

Konstrukcja naszych klatek ma przede wszystkim zapewniać ochronę na wypadek kolizji. VARIOCAGE wyposażone są w stalowe tuby, tworzące strefy zgniotu, które kompresując się w kontrolowany sposób, przejmują i rozpraszają część energii uderzenia, współdziałając jednocześnie z mechaniką pojazdu. Aby cały proces przebiegał prawidłowo, klatki muszą być oparte o tylny rząd siedzeń, który tworzy opór i umożliwia wspomnianą kompresję.